Mat rujunuzu doğru kullanırsanız, inanılmaz derecede güzel ve zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Mat ruj uygulama sanatında nasıl ustalaşacağınızla ilgili bazı güzellik ipuçlarına birlikte göz atalım.

1) Dudaklarınızı hazırlayın

Mat ruj dokuları dudaklarınızın kusurlarını vurgulama eğilimindedir; bu nedenle dudaklarınızı hazırlamak ve yumuşak bir yapıya kavuşturmak önemlidir. Makyajınıza kusursuz bir başlangıç yapmak için ve dudaklarınızı pul pul görünümlü kuru deriden kurtarmalısınız. Evde bir dudak bakım peelingi hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağını, bal ve biraz şekerle karıştırın ve birkaç dakika hafifçe dudaklarınıza masaj yapın, sonra durulayın; dudaklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hissedeceksiniz.

2) Nemlendirin

Mat rujunuzu taze tutmak için, rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirdiğinizden emin olun çünkü mat doku dudakları kurutmaya eğilimlidir. En sevdiğiniz dudak parlatıcısını ya da evinizde bulunan argan, hindistancevizi veya tatlı badem yağını dudaklarınıza uygulayarak sofistike ve zarif mat makyajınız için hazırlayabilirsiniz.

3) Renk açılsın

Mat rujunuzun gerçek rengini dudaklarınızda görmek isterseniz, rujunuzu uygulamadan önce bütün dudaklarınıza bir kapatıcı uygulayın. Bu yöntem çok temiz ve güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

4) Dudak kalemi kullanın

Mat ruj uygulamanızdan önce dudaklarınızı rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi ile çerçeveleyin. Dudak kalemi kullanmak temiz ve güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Profesyonel makyaj sanatçıları bu ipucu her zaman kullanın. Ayrıca bir uygulamadan önce dudak primeri kullanarak rengin çok daha zengin ve yoğun görünmesini sağlarsınız.

5) Dudak fırçası kullanın

Mat ruj uygularken dudaklarınızı birbirine sürterek dağıtmaya çalışmayın; çünkü mat rujların dokusu klasik rujlardan farklıdır. Bunun yerine, ürünü dudaklarınıza eşit olarak yaymak için bir dudak fırçası kullanın.

7) Dudak kenarlarını temizlediğinizden emin olun

Mat ruj uygulamanızın ve mükemmel görünmesi için son olarak uygulamadan önce kullandığınız kapatıcı ile dudaklarınızın kenarlarını temizlediğinizden emin olun.

Evet, mat ruj uygulamanın biraz zaman alabileceğini düşünmüş olabilirsiniz. Ancak bu kusursuz güzellik trendini dudaklarınızda görmek istiyorsanız kesinlikle buna değer.

 

Kaynak: http://www.beautyandtips.com 

Dorajoy'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.