Pütür Pütür(Cakey) Görünümden Kurtulun!

İyi bir makyajın sırrı, temiz, iyi nemlendirilmş ve sağlıklı bir ciltte gizlidir. Eğer zamanınız varsa yüzünüzdeki ölü hücreleri atmak için peeling uygulayabilirsiniz. Bu yöntem, nemlendirici sürmeden önce daha pürüzsüz bir yüz elde etmenize imkan sağlar. Nemlendirici, benzer şekilde, cildinizdeki nem dengesini sağlarken makyajın kurutucu etkisini minimuma azaltır. Nemlendiriciden sonra yarım saat kadar beklemek cildin ürünü emmesini sağlayacak ve yüzdeki ıslak görünümü engelleyecektir. Bu işlem için zamanı olmayanlar cilt tipine göre seçilen primer da aynı etkiyi sağlayacaktır. 

Şimdi makyajınıza geçebilirsiniz! Fondötenin cilt tonunuz ve cilt yapınızla uyumlu olması önemli bir faktördür. Makyaj, yüz güzelliğinizi ortaya çıkarmanızı sağlar, maske gibi bir görüntü ise buna engeldir. Fondöten sürerken verebileceğimiz en önemli tüyo; ürünü cildinize ince bir şekilde sürüp kurumasını beklemek ve yeterli görmediğiniz takdirde tekrar sürmenizdir. Unutmayın makyajda çok fazla kat, daha çok pürüz, yani "cakey" bir görünüme sebebiyet verir. Fondötenden sonra aydınlatıcı sürecekseniz, ürünü yüzün her tarafına sürmekten ziyade ihtiyacınız olan bölgelere (göz altı morlukları, kusurları, pürüzler vs.) uygulamanız kat kat görünümü engelleyecek ve yüzünüzün daha naturel durmasını sağlayacaktır. Aydınlatıcı kısmı en hızlı uygulanılan kısımdır. Dağınık bir uygulamadan kaçının, elinizle veya sünger yardımıyla  hafif hareketlerle aydınlatıcıyı göz altlarınıza iyice yedirin. Unutmayın, iyi bir makyajın en önemli sırlarından biri makyajın yüzünüzle uyumlu olmasıdır. En son aşamada pudrayla makyajı yüzünüze sabitleyebilirsiniz. Bunun için fırça işinizi görecektir.

Makyajınızda sürdüğünüz ürünlerin yeterli olmadığını düşünüyorsanız bir kat daha uygulayabilirsiniz, bu aşamada önemli olan likit ürünlerin ciltte kurumasını beklemektir.

Kaynak: Carli Bybel

 

Dorajoy'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.